آیا اعتیاد به شیرینی جات منشا ژنتیکی دارد؟ | بیماری

: اعتیاد به شیرینی جات اصل ژنتیکی داره؟

: مجله علمی ایران : محققان به این نتیجه رسیدن که دلیل وابستگی اعتیادگونه به بعضی مواد خوراکی از جمله شکلات، ریشه در ژن آدم داره.

محققان این تحقیق امیدوارن که شناسایی این ژنا بتونه به ایجاد راه و چاه هایی واسه رژیم غذایی و هم اینکه جلوگیری از چاقی و بروز بیماریای طولانی کمک کنه.

راه و چاه هایی که به وسیله پزشکان ارائه می شه بیشتر شامل استفاده بیشتر از میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار و منع به کار گیری قند، سدیم و چربیای اشباع شده است.

با وجود همه این پیشنهادا بازم آدما به این دستورالعملا معتقد نیستن.

یه تحقیق که سال گذشته به وسیله مراکز کنترل و پیشگیری مریضی (CDC) انجام شده نشون میده که مصرف سدیم بیشتر از ۹۰ درصد از بزرگسالان در آمریکا زیادتر از اندازه پیشنهاد شده.

محققان در این تحقیق به بررسی دلیل این موضوع پرداختن که به چه دلیل بعضیا از افراد راحت تر از بقیه می تونن به رعایت بعضی دستورالعملا و رژیمای غذایی بپردازند.

آدمایی هستن که با وجود باخبر شدن از مضرات بعضی مواد غذایی بازم تمایل به به کار گیری اونا داشته و نمی تونن این مواد غذایی رو از برنامه غذایی خود حذف کنن.

اونا با انجام پژوهشی روی ۸۱۸ نفر که ۴۰۴ نفر اونا مرد و ۴۱۴ نفر اونا زن بودن و تحلیل اطلاعات ژنتیکی و عادات غذایی اونا موفق به شناسایی ژنای مربوط به عادات غذایی اعتیاد گونه شدن.

اونا به این نتیجه رسیدن که ژنایی با اسمای CREB1 و GABRA2 مسئول وابستگی آدما به مصرف نمک و ژن SLC6A2 با مصرف مواد قندی و چرب در ارتباطه.

این تیم در ادامه به این مطلب اشاره کردن که ژنای شناسایی شده، قبلا مسئول تعدادی از صفات رفتاری و روانی مانند استرس، اعتیاد، تکانشگری و افسردگی حساب می شدن.

محققان امیدوارن که یافتهاشون به ایجاد راه های موثر واسه درمان بیماریای طولانی کمک کنه.

.

منبع :